Staś kupił 2 kg cukierków po 8 zł za kilogram i 4 kg cukierków po 11 zł za kg . cena 1 kg mieszanki wynosiła a) 9 zł b) 11 zł c)12 zł d)10zł Prosze o szybką odpowiedz

Staś kupił 2 kg cukierków po 8 zł za kilogram i 4 kg cukierków po 11 zł za kg . cena 1 kg mieszanki wynosiła a) 9 zł b) 11 zł c)12 zł d)10zł Prosze o szybką odpowiedz
Odpowiedź

2 * 8zł = 16 - tyle zapłacił za 2 kg cukierków 4 * 11 zł = 44 - tyle zapłacił za te drugie cukierki ;) 16 + 44 = 60 60 : 6 = 10 odp: d :):) pozdro :*

Dodaj swoją odpowiedź