Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90gr. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zrobiła w tym czasie.??

Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90gr. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zrobiła w tym czasie.??
Odpowiedź

gałka lodów 0,9 zł ilość sprzedanych gałek 2200 0,9* 2200=1980 zł Odp:cukierania zarobiła 1980 zł mam nadzieje że pomogłem licze na naj

2200 x 90gr = 198000gr = 1980zł Odp. Cukiernia zarobila 1980 zl

Dodaj swoją odpowiedź