Ania kupiła x kg cukierków po 8,20zł za 1kg oraz 0,2kg po 5,50zł za 1kg. a) Zapisz wyrażeniem algebraicznym ile zapłaciła b) Ile kupiła cukierków po 8,20zł, jeśli rachunek wyniósł 5,20zł.

Ania kupiła x kg cukierków po 8,20zł za 1kg oraz 0,2kg po 5,50zł za 1kg. a) Zapisz wyrażeniem algebraicznym ile zapłaciła b) Ile kupiła cukierków po 8,20zł, jeśli rachunek wyniósł 5,20zł.
Odpowiedź

a) x*8,20 + 0,2 * 5,50 b) 8,20x = 5,20 x = 0,64 kg

a) 8,2x+0,2*5,5=8,2x+1,1 b) za 0,2 kg cukierków po 5,50 zł zapłaciła 1,10 zł 5,20-1,10=4,10 zł 8,2x=4,10 / :8,2 x=0,5 kg

Dodaj swoją odpowiedź