za 2 grejfruty i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr. cena jednego grejfruta była 1.5 zazy większa od ceny owocu kiwi. ile kosztował grejfrut,a ile 1 owoc kiwi ?

za 2 grejfruty i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr. cena jednego grejfruta była 1.5 zazy większa od ceny owocu kiwi. ile kosztował grejfrut,a ile 1 owoc kiwi ?
Odpowiedź

1.5x-cena grejpfruta 2*1,5x-koszt grejpfruta 6x-koszt kiwi 6x+2+1.5x=4,50 6x+3x=4.5o 9x=4,50 1x=0,50 Kiwi-O,50 Grejpfrut-0,75 Spr.:6*0,5+2*0,75=3+1.5=4,5 Zadanie sprawdzane prze moja matematyczkę:P Dobrze jest

1,5x-cena 1grejpfruta x-cena 1kiwi 4,5zł łączna cena owoców 2grejpfruty= 2 X 1,5x = 3x 6kiwi= 6 X x= 6x 3x+6x=9x 9x = 4,5zł x = 50gr Grejpfrut=1,5x więc 1,5x50gr = 75gr kiwi=1x = 50gr Odp: za jednego grefjpfruta zapłacono 75groszy a za 1 kiwi 50gr.

Dodaj swoją odpowiedź