a).Wykladzina Alik ma 2,4 m szerokosci i kosztuje 36,60 zl za 1 metr biezacy . Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykladziny ? b).Wykladzina Bielkik ma 2,5 m szerokosci i kosztuje 14,80 zl za 1 m kwadratowy . Ile kosztuje metr biezacy tej wykladziny ?

a).Wykladzina Alik ma 2,4 m szerokosci i kosztuje 36,60 zl za 1 metr biezacy . Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykladziny ? b).Wykladzina Bielkik ma 2,5 m szerokosci i kosztuje 14,80 zl za 1 m kwadratowy . Ile kosztuje metr biezacy tej wykladziny ?
Odpowiedź

a) P= 1m*2,4m=2,4 m² 36,60:2,4=15,25 zł Odp: Metr kwadratowy tej wykładziny kosztuje 15,25 zł b) P=1m*2,5,=2,5m² 14,80*2,5m=37 zł Odp: Metr bieżący tej wykładziny kosztuje 37 zł

Dodaj swoją odpowiedź