Przewodniczacy klasy kupił 23 paczki ze słodyczami na prezenty dla klasy i zapłacił 103,50zł. Uczniowie podjęli decyzję, że takie same paczki kupią dla dzieci z domu dziecka. Ile będą kosztowały te same paczki dla 32 dzieci z domu dziecka?

Przewodniczacy klasy kupił 23 paczki ze słodyczami na prezenty dla klasy i zapłacił 103,50zł. Uczniowie podjęli decyzję, że takie same paczki kupią dla dzieci z domu dziecka. Ile będą kosztowały te same paczki dla 32 dzieci z domu dziecka?
Odpowiedź

103,5/23=4.5 4.5*32=144 złote

130,50zł: 23= 4,50zł 4,50złx 32= 144 zł Odp. Paczki dla 32 dzieci będą kosztowały 144zł

23-liczba uczniów 32-liczba dzieci z domu dziecka 103,5 zł- kwota wydana na paczki dla uczniów 103,5zł :23=4,5 zł (kwota wydana na jedną paczkę ) 32*4,5=144 zł (kwota, którą trzeba wydać na paczki dla dzieci z domu dziecka ) Odp.: Takie same paczki będą kosztowały 144zł.

Dodaj swoją odpowiedź