Pierniki Katarzynki sprzedawane są w opakowaniach po 8 szt., ich cena wynosi 2,50 zł za opakowanie. Na wigilię potrzebujemy 50 szt. Ile potzrebujemy pieniędzy?

Pierniki Katarzynki sprzedawane są w opakowaniach po 8 szt., ich cena wynosi 2,50 zł za opakowanie. Na wigilię potrzebujemy 50 szt. Ile potzrebujemy pieniędzy?
Odpowiedź

50 : 8 = 6,25 7* 2,50 = 17,50 zł potrzebujemy 17,50 zł

50 sztuk : 8(opakowanie)=6,25 czyli potrzbujemy 7 opakowan: 7*2.5=17.5

50/8=6,25 6,25~7(ten znak to w przyblizeniu bo nie mozne otwieac paczek więc trzeba kupic całe) 7*2,50=17,5zł odp. aby kupic 50 ciastek potrzbujmy 17,50 zł

Dodaj swoją odpowiedź