Za 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłacono 340zł. Cena 1 kg gruszek stanowiła 75% ceny 1 kg jabłek.Oblicz cenę 1 kg jabłek i cenę 1 kg gruszek. (zadanie z układem rownań)potrzebne na dzisiaj jestem 1 dzień na tej str.

Za 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłacono 340zł. Cena 1 kg gruszek stanowiła 75% ceny 1 kg jabłek.Oblicz cenę 1 kg jabłek i cenę 1 kg gruszek. (zadanie z układem rownań)potrzebne na dzisiaj jestem 1 dzień na tej str.
Odpowiedź

x-cena za kg jablek y-cena za kg gruszek 2x+3y=340 0.75y=x 2razy0.75y +3y =340 0.75y=x 1.5y+3y=340 0.75y=x 4.5y=340 0.75y=x y=75,6 0.75y=x y=75,6 x=0.75razy75.6 y=75,6 x=56.7 nie jestem pewna odp

x - cena jabłek y - cena gruszek 75% x = y 2x + 3y = 340 y = x * 0,75 2x + 3 * 0,75 x= 340 y = x * 0,75 2 x + 2,25x = 340 y = x * 0,75 4,25x = 340/4,25 y = x * 0,75 x = 80 y = 80 * 0,75 x = 80 y = 60 x = 80 Odp. Jabłka kosztowały 80 złotych, gruszki 60 złotych kilogram

Dodaj swoją odpowiedź