Jedna osoba kupiła 3 bilety ulgowe i 2 normalne i zapłaciła 30 zł. Druga osoba kupiła 2 bilety ulgowe i 3 normalne i zapłaciła 32,50 zł. Ile kosztuje bilet normalny i ile ulgowy? Rozwiąż zadanie metodą układu równań.
Jedna osoba kupiła 3 bilety ulgowe i 2 normalne i zapłaciła 30 zł. Druga osoba kupiła 2 bilety ulgowe i 3 normalne i zapłaciła 32,50 zł. Ile kosztuje bilet normalny i ile ulgowy? Rozwiąż zadanie metodą układu równań.