Zbyszek kupił x kg jabłek po 2,50 zł za kg, y kg gruszek po 4,00 zł za kg , oraz z kg pomarańczy po 5,20 zł za kg. Zapłacił 5 zł . Opisz sytuację równaniem i wyznacz z niego x.

Zbyszek kupił x kg jabłek po 2,50 zł za kg, y kg gruszek po 4,00 zł za kg , oraz z kg pomarańczy po 5,20 zł za kg. Zapłacił 5 zł . Opisz sytuację równaniem i wyznacz z niego x.
Odpowiedź

2,5x+4y+5,2z=5 2,5x=5-4y-5,2z x=0,4(5-4y-5,2z) x=2-1,6y-2,08z

Dodaj swoją odpowiedź