Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton ? O ile ?

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton ? O ile ?
Odpowiedź

x-cena 1 czekolady y-cena 1 batonu 4x+4y=12/:4 2x+6y=9,2 /:2 x+y=3→x=3-y x+3y=4,6 x=3-y 3-y+3y=4,6 2y=4,6-3 2y=1,6 y=0,8zł= cena 1 batonu x=3-y=3-0,8=2,2zł= cena 1 czekolady 2,2-0,8=1,4zł odp. droższa jest czekolada o 1,4zł

c - cena czekolady b - cena batonu /4c + 4b = 12 2c + 6b = 9,20 /4c = 12 - 4b |:4 (dzielimy obustronnie przez 4) 2c + 6b = 9,20 /c = 3 - b 2 * (3 - b) + 6b = 9,20 /c = 3 - b 6 - 2b + 6b = 9,20 /c = 3 - b 6 + 4b = 9,20 /c = 3 - b 4b = 3,20 /c = 3 - b  = 3,20 : 4 /c = 3 - b  = 0,80 /c = 3 - 0,80  = 0,80 /c = 2,20 (zł)  = 0,80 (zł) c - b = 2,20 - 0,80 = 1,40 (zł) Odp.: Droższa jest czekolada. O 1,40zł.

x- czekolada y- baton to naa układzie równań jest: 4x+ 4y= 12 2x +6y= 9,20 4x+ 4y= 12 2x +6y= 9,20/ *(-2) 4x+ 4y= 12 -4x- 12y= -18,40 + -------------------------- -8y= -6,40/:(-8) y= 0,80 4x+ 4y= 12/ *6 2x +6y= 9,20/*(-4) 24x+24y= 72 -8x -24y= -36,80 + --------------------------- 16x= 35,20/ :16 x=2,20 2,20-0,80= 1,40 Odp.: Droższa jest czekolada o 1,40 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zad.9 Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje  9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? NAPISZCIE Z OBLICZENIAMI!! MAM TO NA JUTRO! PROSZE SZYBKO!!!

Zad.9 Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje  9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? NAPISZCIE Z OBLICZENIAMI!! MAM TO NA JUTRO! PROSZE SZYBKO!!!...

Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy.Co jest droższe : czekolada czy baton? O ile

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy.Co jest droższe : czekolada czy baton? O ile...

Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych, Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile?

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych, Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile?...

Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile?

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile?...

Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton ? O ile ? Prosze o obliczenia i o odpowiedź :D 

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton ? O ile ? Prosze o obliczenia i o odpowiedź :D ...

Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych . Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe czekolada czy baton? O ile?     Prosze pomóżcie     str110 ćw.9  Matematyka 2001 kl.4

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych . Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe czekolada czy baton? O ile?     Prosze pomóżcie     str110 ćw.9  Matematyka 2001 kl.4...