Zad 1 Ile potrzeba butelek o pojemności 1/3 litra, aby zmieściła się w nich zawartość piętnastu butelek o pojemności 3/4 litra ?? b) Za sześć jabłek, które ważyły razem 1.35kg zapłacono 3.78zł. Ile kosztuje 1kg tych jabłek ??

Zad 1 Ile potrzeba butelek o pojemności 1/3 litra, aby zmieściła się w nich zawartość piętnastu butelek o pojemności 3/4 litra ?? b) Za sześć jabłek, które ważyły razem 1.35kg zapłacono 3.78zł. Ile kosztuje 1kg tych jabłek ??
Odpowiedź

Zad.1 3/4 = 0,75 0,75 * 15 = 11,25 11,25 dzielone przez 1/3 / - oznacza ułamek : - oznacza dzielenie 11,25 zamieniam na ułamek zwykły 1125/100 : 1/3 zamieniam na mnożenie przez odwrotność 1125/100 * 3 = 3375/100 = 33,75 czyli potrzeba 34 pudełka

b)Za sześć jabłek, które ważyły razem 1.35kg zapłacono 3.78zł. Ile kosztuje 1kg tych jabłek ?? 1,35kg ---- 3,78zł 1kg ---- x (zł) 1kg*3,78zł x=-------------- (kg się skracają) 1,35kg x=2,8zł Odp. 1kg jabłek kosztuje 2,80zł.

Dodaj swoją odpowiedź