Krysia za 0,23 kg herbatnikóww zapłaciła 3,49zł.Potem dokupiła jeszcze 0,63kg tych samych herbatników.Oszacuj, czy razem za herbatniki zapłaciła więcej nż 14 zł

Krysia za 0,23 kg herbatnikóww zapłaciła 3,49zł.Potem dokupiła jeszcze 0,63kg tych samych herbatników.Oszacuj, czy razem za herbatniki zapłaciła więcej nż 14 zł
Odpowiedź

no to jeśli oszacować to wystarczy tak na oko :D to powiedzmy ze za 0,20 kg zaplacila 3,50 potem dokupila 0,60kg za mniej wiecej 10,50 dodajac wyjdzie ze zaplacila 14 zl odp. za herbatniki nie zaplacila wiecej niz 14 zl :)

Skoro za 0,23kg herbatników zapłaciła 3, 49 zł to za te 0,63kg zapłaciła około 3,49 x 3 = 10,47 zł, a 10,47 +3,49 zł= 13,96 zł Czyli za te herbatniki nie zapłaciła więcej niż 14zł

za 0,23kg zapłaciła 3,49zł czyli za 1kg zapłaciłaby 3,49:0,23=15,17zł 0,63kg×15,17=9,56zł razem 9,56+3,49=13,05zł ale ty nie masz tego liczyć, musisz to oszacować, czyli tak: 0,23kg to prawie¼ kg i ta ¼kg kosztuje około 3,5zł(3,49), czyli 1kg kosztuje około 3,5×4=14zł herbatników było razem 0,23kg+0,63kg=0,86kg wg szacunku: 0,25+0,6=0,85 czyli do kilogramna dalego krysia szacujac stwierdziła, że nie zapłaci wiecej niż 14 zł

Dodaj swoją odpowiedź