no to jeśli oszacować to wystarczy tak na oko :D to powiedzmy ze za 0,20 kg zaplacila 3,50 potem dokupila 0,60kg za mniej wiecej 10,50 dodajac wyjdzie ze zaplacila 14 zl odp. za herbatniki nie zaplacila wiecej niz 14 zl :)
Skoro za 0,23kg herbatników zapłaciła 3, 49 zł to za te 0,63kg zapłaciła około 3,49 x 3 = 10,47 zł, a 10,47 +3,49 zł= 13,96 zł Czyli za te herbatniki nie zapłaciła więcej niż 14zł
za 0,23kg zapłaciła 3,49zł czyli za 1kg zapłaciłaby 3,49:0,23=15,17zł 0,63kg×15,17=9,56zł razem 9,56+3,49=13,05zł ale ty nie masz tego liczyć, musisz to oszacować, czyli tak: 0,23kg to prawie¼ kg i ta ¼kg kosztuje około 3,5zł(3,49), czyli 1kg kosztuje około 3,5×4=14zł herbatników było razem 0,23kg+0,63kg=0,86kg wg szacunku: 0,25+0,6=0,85 czyli do kilogramna dalego krysia szacujac stwierdziła, że nie zapłaci wiecej niż 14 zł