Matematyka z plusem dla 1 gimnazjum . Zad. 8 / b ze strony 121 Zad. 7 / ze strony 121 czekam na odpowiedź do 20:05 z góry dzięki ; - DDD ; - *** PS. nie podawajcie tylko wyników .... bo mi są potrzebne działania .

Matematyka z plusem dla 1 gimnazjum . Zad. 8 / b ze strony 121 Zad. 7 / ze strony 121 czekam na odpowiedź do 20:05 z góry dzięki ; - DDD ; - *** PS. nie podawajcie tylko wyników .... bo mi są potrzebne działania .
Odpowiedź

Zadanie 7. 2,4m x 1m - koszt 36,60zł x= 36,60zł x 1m : 2,4m = 36,60zł : 2,4m = 15,25zł - kwota za metr kwadratowy Czyli metr kwadratowy kosztuje 15,25 zł b: 1 x 2,5 = 2,5 m kwadratowy 14,80 x 2,5 = 37 zł zad 8b musisz sam zrobić ;]

²Zad. 8 / b ze strony 121 P= a × b a=6 cm b= 9cm P= 6×9 P= 54 cm² 5×3=15 54cm²-15cm= 39cm² Zad. 7 / ze strony 121 a) 1m= 36,60 P= a x b P=1m x 2,4m P= 2,4m² 36,60:2,4= 15,25 Odp: Jeden m² kosztuje 15,25zł. b)P=a x b P= 1m x 2,5m P= 2,5m² 1m²- 14,80 zł 2,5m²-? 2,5 x 14,80= 37 zł Odp: Metr bieżacy kosztuje 37zł.

Dodaj swoją odpowiedź