Jabłka kosztują 2,40 zł za 1 kg, banany 5,20 zł za 1 kg. Oblicz o ile procent banany są droższe od jabłek......HELP!

Jabłka kosztują 2,40 zł za 1 kg, banany 5,20 zł za 1 kg. Oblicz o ile procent banany są droższe od jabłek......HELP!
Odpowiedź

5.2 - 2.4 = 2.8 (2.8 / 5.2 ) * 100% ≈ 54% Odp: Banany są droższe o 54%

520/2,4(1%)=216,6 %

Dodaj swoją odpowiedź