Za osiem koszulek i dwanaście czapeczek zapłacono 208 złotych. Ile kosztowała jedna koszulka jeżeli jedna czapka kosztowała dwanaście złotych ?

Za osiem koszulek i dwanaście czapeczek zapłacono 208 złotych. Ile kosztowała jedna koszulka jeżeli jedna czapka kosztowała dwanaście złotych ?
Odpowiedź

Koszt czapek: 12*12zł=144zł Koszt 8 koszulek: 208zł-144zł=64zł koszt jednej koszulki: 64zł:8=8zł ODPOWIEDŹ: Jedna koszulka kosztowała 8 zł.

12 x 12zł = 144zł 208zł - 144zł = 64zł 64zł : 8 = 8zł Odp : jedna koszulka kosztowała 8 złotych

koszulka 8 szt. czapeczka 12szt. 12.zł 12*12=144 208-144=64 64/8=8 8 zł

Dodaj swoją odpowiedź