Za osiem koszulek i sześć czapeczek zapłacono 204 złotych. Ile kosztowała jedna koszulka jeżeli jedna czapeczka dwanaście złotych ?

Za osiem koszulek i sześć czapeczek zapłacono 204 złotych. Ile kosztowała jedna koszulka jeżeli jedna czapeczka dwanaście złotych ?
Odpowiedź

Czapeczka kosztowała 16,50 zł.

x- cena jednej koszulki 8x+(6*12)=204 8x+72=204 8x=204-72 8x= 132 /:8 x= 16,50 Odp. Jedna koszulka kosztuje 16,50.

(204zł-12złx6):8=(204zł-72zł):8=132zł:8=16zł 50gr Odp. Jedna koszulka kosztowała 16zł 50gr. ;D

Dodaj swoją odpowiedź