Za 1kg jabłek i 1kg gruszek zaplacono 6zł. Cena 1 kilograma jabłek(x) stanowi połowę ceny jednego kilograma gruszek(y). Trzeba te zadanie rozwiązac z zastosowaniem układu równań. Z góry dziekuje.

Za 1kg jabłek i 1kg gruszek zaplacono 6zł. Cena 1 kilograma jabłek(x) stanowi połowę ceny jednego kilograma gruszek(y). Trzeba te zadanie rozwiązac z zastosowaniem układu równań. Z góry dziekuje.
Odpowiedź

{x+y=6 {x=1/2 y {1/2 y + y=6 {x=1/2 y {1.5y=6 {x=1/2y {y=4 {x=2

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 1kg jabłek i 1kg gruszek zaplacono 6zł. Cena 1 kilograma jabłek(x) stanowi połowę ceny jednego kilograma gruszek(y). Trzeba te zadanie rozwiązac z zastosowaniem układu równań. Z góry dziekuje.

Za 1kg jabłek i 1kg gruszek zaplacono 6zł. Cena 1 kilograma jabłek(x) stanowi połowę ceny jednego kilograma gruszek(y). Trzeba te zadanie rozwiązac z zastosowaniem układu równań. Z góry dziekuje....