Za 1,4 kg cytryn i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77zł Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.Ile kosztuje kilogram pomarańczy?

Za 1,4 kg cytryn i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77zł Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.Ile kosztuje kilogram pomarańczy?
Odpowiedź

cena cytryn:1,4 x 4,65zł=6,51zł cena pomarańczy:20,77zł-6,51zł=14,26zł cena 1 kilograma pomarańczy:14,26zł:2,3=6,2 zł Odp. : Cena jednego kilograma pomarańczy wynosi 6,2zł.

c-cena kg cytryny, p -cena kg pomarańczy 1,4c+2,3p=20,77 c=4,65 1,4*4,65+2,3p=20,77 6,51+2,3p=20,77 2,3p=20,77-6,51 2,3p=14,26 dzielimy obustronnie przez 2,3 p=6,2

4,65zł- kg cytryn 1,4×4,65=6,51 - tyle zapłacono za cytryny 20,77 - tyle zaplacono za zakupy 20,77-6,51=14,26 - tyle zaplacono za wszystkie pomarancze 14,26:2,3=6,2 - tyle kosztuje kg pomaranczy

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 1,4 kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł. Ile kosztuje kilogram pomarańczy? POMOCY!!!!! to zad. dom na jutro!!!! Daje naj!!!!!

Za 1,4 kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł. Ile kosztuje kilogram pomarańczy? POMOCY!!!!! to zad. dom na jutro!!!! Daje naj!!!!!...

Matematyka

za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. kilogram cytryn kosztuje 4,65zł. ile kosztuje kilogram pomarańczy?

za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. kilogram cytryn kosztuje 4,65zł. ile kosztuje kilogram pomarańczy?...

Matematyka

Za 1,4 kg i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77zł Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł ile kosztuje kilogram pomarańczy

Za 1,4 kg i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77zł Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł ile kosztuje kilogram pomarańczy...

Matematyka

Za 1,4kg cytryny i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł.Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.Ile kosztuje kilogram pomarańczy Prosze o działania

Za 1,4kg cytryny i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł.Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.Ile kosztuje kilogram pomarańczy Prosze o działania...

Matematyka

Za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.  Ile kosztuje kg pomarańczy???                                                                       PROSZE O OBLICZENIA!!!

Za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.  Ile kosztuje kg pomarańczy???                                                                       PROSZE O OBLICZENIA...