Ewelina kupila w kwiaciarnii dwa tulipany, trzy roze i a gozdzikow. Tulipany byly po (x+6) zl za sztuke, roze- o 4 zl drozsze, zas gozdziki - o n zl tansze od roz. Ile zlotych Ewelina zaplacila za kwiaty?

Ewelina kupila w kwiaciarnii dwa tulipany, trzy roze i a gozdzikow. Tulipany byly po (x+6) zl za sztuke, roze- o 4 zl drozsze, zas gozdziki - o n zl tansze od roz. Ile zlotych Ewelina zaplacila za kwiaty?
Odpowiedź

tulipany 2*(x+6) róże (x+6+4)*3 goździki nie wiadomo , so a i o z tansze od roz tulipany 2x+12 roze (10+x)*3 tulipany 2x+12 2x=12 x=6 dwa tulipany czyli 6/2=3 to jeden tulipan kosztowal 3 roze 30+3x 3x=30 x=10 jedna roza kosztowala 10 zl wiem ze za 2 tulipany i roze zaplacila 16 zl. nie wiem o co hzodzi z gozdzikem

(x+6) ×2+(x+6){4}×4+(x+6){4}-n×a {...}-potęga mam nadzieję że dobrze

Dodaj swoją odpowiedź