12zł kosztują 4 czekolady i 4 batony 9,20 kosztują 2 czekolady i 6 batonów co jest droższe czekolada czy baton?o ile? prosze o odpowiedźi

12zł kosztują 4 czekolady i 4 batony 9,20 kosztują 2 czekolady i 6 batonów co jest droższe czekolada czy baton?o ile? prosze o odpowiedźi
Odpowiedź

x-cena czekolady y-cena batona 4x+4y=12 2x+6y=9,2 /*(-2) 4x+4y=12 -4x-12y=-18,4 8y=6,4 4x+4y=12 y=0,8 x=2,2 2,2-0,8=1,4 droższa jest czekolada o 1,4zł

x-czekolady y-batony Układ równań: 4x+4y=12 2x+6y=9.20(obustronnie mnożymy przez -2, żeby zredukować liczby) 4x+4y=12 -4x-12y=-18.40 (oba układy sumujemy) -8y=-6.40 (obie strony dzielimy przez -8) y=0.80 - cena batona 4x+4y=12 4x+4*0.80=12 4x+3.20=12 4x=12-3.20 4x=8.80 (dzielimy przez 4) x=2.20 - cena czekolady 2.20-0.80=1.40 Odp: Czekolada jest droższa o 1,40zł.

Dodaj swoją odpowiedź