Staś kupił 4 batony, podał kasjerce 10 złotych otrzymał 0,40 zł reszty. Ile kosztował baton ?
Staś kupił 4 batony, podał kasjerce 10 złotych otrzymał 0,40 zł reszty. Ile kosztował baton ?
10 zł - 0,40 zł = 9,60 zł 9,60zł : 4 = 2 zł 40 gr 1 baton kosztował 2 zł 40 gr strasznie drogi xD pozdro
10.00-0,40=9.60 9.60/4=2,40 1 batonik kosztował 2.40 złotych Pozdro:D
10-4x=0,4 4x=10-0,4 4x=9,6 /4 x=2,4 Baton kosztował 2,40 zł.