x-cena 1 gumki y-cena 1 spinki 4x+6y=4,8 x+10y=4,6 |* (-4) 4x+6y=4,8 -4x-40y=-18,4 +_____________ -34y=-13,6 |(-34) y=0,4 y=0,4 x+4=4,6 y=0,4 x=4,6-4 y=0,6 x=0,4 odp. cena jednej gumki wynosi 0,6 zł, a cena jednej spinki wynosi 0,4 zł. licze na naj :)
Ola : 4 gumki - 4,80 zł 1 gumka - x 4,80 : 4 = 1,20 zł Monika 1 gumka + 10 spinek - 4,60 zł 4,60 zł - 1,20 zł = 3,40 zł 3,40 zł : 10 = 0,34zł Odp: Gumka kosztuje 1,20 zł, a spinka 0,34zł /Edit Czy wy nie zauwazyliscie ze Ola kupila 4 gumki za 4,80 zl w sklepie X a pozniej Monika 1 gumke i 10 spinek w sklepie X ?
DANE: cena gumki: x cena spinki:y 4x+6y=4,8 x+10y+4,6 /(-4) 4x+6y=4,8 -4x-40y=-18,4 ______________ -34y=-13,6 /(-34) y=0,4 x+10y=4,6 x+10*0,4=4,6 x=0,6 Odp: Gumka kosztuje 60gr,a spinka 40gr.
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80zł.Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10spinek i zapłaciła 4.60 .Jaka była cena jednej gumki a jaka jednej spinki.Układy Równan Zadania tekstowe prosze o pomoc daje dużo.
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80zł.Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10spinek i zapłaciła 4.60 .Jaka była cena jednej gumki a jaka jednej spinki.Układy Równan Zadania tekstowe prosze o pomoc daje dużo. �...
ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80 zł Monika kupila w tym samym sklepie jedną gumke i 10 spinek i zapłaciła 4.60 zł. Jaka była cena jednej gumki do włosów i jednej spinki. Prosze niech mi ktoś pomoże
ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80 zł Monika kupila w tym samym sklepie jedną gumke i 10 spinek i zapłaciła 4.60 zł. Jaka była cena jednej gumki do włosów i jednej spinki. Prosze niech mi ktoś pomoże...
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumke i 10 spinek i zapłaciła 4.60. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ?
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumke i 10 spinek i zapłaciła 4.60. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ?...
ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumke i 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki a jaka jednej spinki ?? Układy równan prosze o dokłądne obliczenia i rozwiazania;**
ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumke i 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki a jaka jednej spinki ?? Układy równan prosze o dokłądne obliczenia i ro...
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumke 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ?
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumke 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ?...