Ile kosztuje oglądanie TV 4 godziny dziennie przez 1 miesiąc? Trzeba skorzystać z kilowatogodziny- czyli kWh, napięcia- które wynosi 230 V Proszę o dokładne obliczenia

Ile kosztuje oglądanie TV 4 godziny dziennie przez 1 miesiąc? Trzeba skorzystać z kilowatogodziny- czyli kWh, napięcia- które wynosi 230 V Proszę o dokładne obliczenia
Odpowiedź

1 miesiąc - 31dni 31*4h=124h W=P*t W=kW*124h=124kWh Koszt=0,36zł*124kWh=44,64zł Odp. Koszt wynosi 44,64zł Nie gwarantuje że to jest dobrze, bo nie podałaś mocy TV ani ceny 1kWh.

zakładam, że moc TV = P = 450 W U = 230 V 1 kWh = 0,50 zł (koszt 1 kWh) 1. obl. czas korzystania z TV przez miesiąc 4h *30 dni = 120 h 2. obl. pracę prądu P = W/t P*t = W W = P*t W = 450 W *120 h= 54000 Wh= 54 kWh 3. obl. koszt 54 kWh*0,5 zł= 27 zl jeżeli chcesz wykorzystać U = napięcie to wzór na pracę prądu: W = U*I*t ; ale U*I = P W = P*t

Dodaj swoją odpowiedź