Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4, 50 gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owcu kiwi. Ile kosztował 1 grapefruit, a ile jeden owoc kiwi? PROSZĘ O ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIĘKUJĘ!!!!!!!

Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4, 50 gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owcu kiwi. Ile kosztował 1 grapefruit, a ile jeden owoc kiwi? PROSZĘ O ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIĘKUJĘ!!!!!!!
Odpowiedź

Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4, 50 gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owcu kiwi. Ile kosztował 1 grapefruit, a ile jeden owoc kiwi? PROSZĘ O ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIĘKUJĘ!!!!!!! 2g+6k=4,50 g=1,5k 3k+6k=4,50 |:9 g=1,5k k=0,50 g=0,75 Odp.: Kiwi kosztuje 50 gr,a grapefruit 75 gr :)

x- cena grejpfruta y- cena kiwi 2x+6y= 4,5 x= 1,5y 2(1,5y)+6y=4,5 x=1,5y 9y=4,5/:9 x=1,5y y=0,5 x=0,75 Odp.:Jeden grejpfrut kosztował 0,5zł, a kiwi 0,75zł.

Dodaj swoją odpowiedź