kupiono 3,4 kg bananów gdyby cene była o 0,80 gr niższa to za tę samą kwotę można kupić o 0,5 kg więcej niż poprzednio. Jaka była cena 1kg bananów ?...

kupiono 3,4 kg bananów gdyby cene była o 0,80 gr niższa to za tę samą kwotę można kupić o 0,5 kg więcej niż poprzednio. Jaka była cena 1kg bananów ?...
Odpowiedź

x - cena 1kg bananów 3,4*x - tyle zapłacimy za banany (taką kwotą dysponujemy) x-0,8 nowa cena bananów 3,4+0,5 = 3,9 tyle kg bananów kuujemy 3,9 * (x-0,8) = 3,4x 3,9x - 3,12 = 3,4x 3,9x - 3,4x = 3,12 0,5x = 3,12 x = 6,24

Dodaj swoją odpowiedź