Basia ma 10 zł a kasia ma 20 zł Basia za 5 zł kupiła cukierki po 8,25 za kg a Kasia kupiła tyle cukierków ile miała pieniędzy.Ile kupiły cukierków.

Basia ma 10 zł a kasia ma 20 zł Basia za 5 zł kupiła cukierki po 8,25 za kg a Kasia kupiła tyle cukierków ile miała pieniędzy.Ile kupiły cukierków.
Odpowiedź

trzeba podzielić 5zł na 8.25 zł potem podzielić 20zł na 8.25zł a wyniki z działań dodać do siebie i napisać odpowiedz.

Dodaj swoją odpowiedź