za dwa kg kiwi i trzy kg bananow zapłacono 7,70zł.Ile kosztuje 1kg kiwi,jeżeli 1kg bananów jest dwa razy tańszy od 1kg kiwi?

za dwa kg kiwi i trzy kg bananow zapłacono 7,70zł.Ile kosztuje 1kg kiwi,jeżeli 1kg bananów jest dwa razy tańszy od 1kg kiwi?
Odpowiedź

x-cena 1kg kiwi y-cena 1kg bananów 2x+3y=7,7 x=2y 2×2y+3y=7,7 4y+3y=7,7 7y=7,7 y=1,1zł x=2y=2×1,1=2,2 zł odp.1kg kiwi kosztuje 2,2zł a bananów 1,1zł

x - cena 1kg bananów y = 2x - cena 1kg kiwi 2kg*2x + 3kg*x = 7,70 4x + 3x = 7,70 7x = 7,70 x = 7,70 : 7 x = 1,10 zł y = 2x y = 2*1,10= 2,20 zł x= 1,10 zł - cena 1kg bananów y = 2,20 zł - cena 1kg kiwi

Dodaj swoją odpowiedź