pomarańcze pakowano po 6 sztuk do jednej siatki.Zapakowano 54 pomarańcze .Jedna siatka pomarańczy kosztuje 4 zł.Ile trzeba zapłacić za te pomarańcze?

pomarańcze pakowano po 6 sztuk do jednej siatki.Zapakowano 54 pomarańcze .Jedna siatka pomarańczy kosztuje 4 zł.Ile trzeba zapłacić za te pomarańcze?
Odpowiedź

54/6=9 9*4=36

54/6=9 <----liczba siatek 9razy 4= 36 Odp. Za pomarańcze trzeba zapłacic 36zł.

54 : 6 = 9 9 paczek . 9 * 4 = 36 zł .

Dodaj swoją odpowiedź