1m² wody ciepłej kosztuje o 4 zł więcej niż 1 m² zimnej wody. 54 zł - 4zł * 7 = 54 zł - 28 zł = 26 zł 26 zł / 13 = 2 zł Odp. 1m² wody zimnej kosztuje 2 zł, a wody ciepłej 6zł.
Szukane: z- cena 1m3 wody zimnej c- cena 1m3 wody ciepłej Rozwiązanie: I równanie dotyczy marca: 6*z+7*c=54 => 6*z=54-7*c /6 z=9-(7/6)*c II równanie dotyczy kwietnia: 7*z+6*c=50 => (podstawiam za "z" I równania) 7*[9-(7/6)*c]+6*c=50 63-(49/6)*c+(36/6)*c=50 63-(13/6)*c=50 -(13/6)*c=50-63 -(13/6)*c=-13 / -(13/6) c=-(13/1) * - (6/13) c=6 [zł za m3] "c" podstawiamy do równania I: z=9-(7/6)*6 z=9-7 z=2 [zł za m3]
Państwo Wodzińscy zużyli w marcu 6m. wody zimnej i 7m wody ciepłej. Zapłacili za to 54zł. W kwietniu za zużycie 7m wody zimnej i 6m ciepłej wody zapłacili 50zł. ceny wody w marcu i kwietniu były takie same. Ile kosztuje 1m wody zimnej, a ile ciepłej ?
Państwo Wodzińscy zużyli w marcu 6m. wody zimnej i 7m wody ciepłej. Zapłacili za to 54zł. W kwietniu za zużycie 7m wody zimnej i 6m ciepłej wody zapłacili 50zł. ceny wody w marcu i kwietniu były takie same. Ile kosztuje 1m wody zimnej, a ...