W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg maki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25% . a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł oblicz cenę sprzedazy 1 kg maki i 1 kg cukru

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg maki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25% . a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł oblicz cenę sprzedazy 1 kg maki i 1 kg cukru
Odpowiedź

x- cena zakupu cukru 1,25x - cena sprzedaży cukru y -cena zakupu maki 1,2y - cena sprzedaży maki 200x + 150y = 900 200(0,25)x + 150(0,2) y = 210 200x +150y = 900 50x+ 30y = 210 / * -4 200x + 150y = 900 -200x -120y = -840 30 y = 60 y =2 200x + 150 (*2) = 900 x =3 obliczamy cenę sprzedaży cukier czyli 1,25 *3 = 3,75 mąka czyli 1,2 *2 = 2,40 odp.1kg mąki 3,75 i 1kg curku 2,40

Dodaj swoją odpowiedź