Do roślin nagonasiennych zaliczamy krzewy i drzewa iglaste. Mają one dobrze wykształcone wszystkie tkanki i organy. Organem rozmnażania jest kwiatostan, w którym znajdują się następujące elementy: - kwiatostan żeński (szyszka) - zbudowany jest z łusek nasiennych, tzw. owocolistków, na których znajdują się zalążki - kwiatostan męski (kłos) - zbudowany jest z worków pylnikowych, w których znajdują się ziarna pyłku Nagonasienne są wiatropylne i wiatrosiewne. Do zapłodnienia nie jest potrzebna woda. Transporterem komórek plemnikowych jest łagiewka pyłkowa. Najpospolitszym gatunkiem w Polsce jest sosna zwyczajna. Nagonasienne tworzą lasy iglaste, dzięki czemu mają wpływ na produkcję tlenu i odpowiedni klimat w Polsce. Regulują poziom wilgotności powietrza. Są miejscem, w którym mieszkają różne zwierzęta.
opisz znaczenie roślin nagonasiennych w przyrodzie i życiu człowieka
opisz znaczenie roślin nagonasiennych w przyrodzie i życiu człowieka...
Opisz znaczenie roślin nagonasiennych.
Opisz znaczenie roślin nagonasiennych....
Opisz znaczenie roślin nagonasiennych
Opisz znaczenie roślin nagonasiennych...
Na jutro!!! Opisz znaczenie roślin nagonasiennych i okrytonasiennych.BŁAGAM O POMOC!pilne! Osobno okrytonasienne,osobno nagonasienne!
Na jutro!!! Opisz znaczenie roślin nagonasiennych i okrytonasiennych.BŁAGAM O POMOC!pilne! Osobno okrytonasienne,osobno nagonasienne!...
Na jutro!!! Opisz znaczenie roślin nagonasiennych i okrytonasiennych.BŁAGAM O POMOC!pilne!
Na jutro!!! Opisz znaczenie roślin nagonasiennych i okrytonasiennych.BŁAGAM O POMOC!pilne!...
Opisz znaczenie roślin nagonasiennych . PROSZĘ TYLKO NIE Z KSIĄŻKI !
Opisz znaczenie roślin nagonasiennych . PROSZĘ TYLKO NIE Z KSIĄŻKI !...