pan Grzegrzółka odkupił od pani Kociubińskiej działkę o powierzchni 6 a. Zapłacił za nią 14 400 zł. Ile kosztował 1m² tej działki. wyraź koszt w zł.

pan Grzegrzółka odkupił od pani Kociubińskiej działkę o powierzchni 6 a. Zapłacił za nią 14 400 zł. Ile kosztował 1m² tej działki. wyraź koszt w zł.
Odpowiedź

1ar=100m² 6a=600m² 14400:600=24 odp. 1m² działki kosztował 24zł

Dane: 6a-odkupiona działka 14400zł-cena za 6a działki 1a=100m² 6a=600m² 14400÷600=24 [zł] Odp. Metr kwadratowy działki kosztował 24 zł.

1 ar= 100 m2 6 a= 600 m2 14 400 :6=2400 zł Cene działki dzielisz przez ary wychodzi Ci cena za 100 m2. 2400zł : 100= 24zł Cene za 100 m2 dzielisz przez 100 m2. Wychodzi Ci cena za 1 m2

Dodaj swoją odpowiedź