Ewa kupiła 70dag jabłek oraz śliwek. Zapłaciła banknotem 20zł i otrzymała 11,25 zł reszty. Ile śliwek kupiła Ewa? Jabłka 3,50zł/kg Śliwki 4,20zł/kg Pomóżcie Proszę!

Ewa kupiła 70dag jabłek oraz śliwek. Zapłaciła banknotem 20zł i otrzymała 11,25 zł reszty. Ile śliwek kupiła Ewa? Jabłka 3,50zł/kg Śliwki 4,20zł/kg Pomóżcie Proszę!
Odpowiedź

70dag=0,70kg 3,50zł-tyle kosztują jabłka za 1kg 4,20zł tyle kosztują śliwki za 1 kg 3,50*0,70=2,45-tyle zapłaciła za jabłka 20zł-11,25zł=8,75zł 8,75zł-2,45=6,30zł 6,30:4,20=1,5kg-tyle kupiła śliwek Odp:Ewa kupiła 1,5kg śliwek

Dodaj swoją odpowiedź