Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 3,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 2,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? (jestem w klasie 5 - zadanie na podstawie ułamków dziesiętnych ;p )

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 3,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 2,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? (jestem w klasie 5 - zadanie na podstawie ułamków dziesiętnych ;p )
Odpowiedź

pani Wanda: 3.5×3.25 = 11,375 ≈ 11,40zł pani Zofia: 3,75×2,50 = 9,375 ≈ 9,40zł pani Zofia zapłaciła mniej.

Według mnie to mniej zapłaci ta pani Zofia ale niewiem.

Dodaj swoją odpowiedź