Marek ma 2140 na zakup sprzętu. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 Zł . Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. 1 kaseta kosztuje 6 zł 40 gr , Ile kaset kupiono

Marek ma 2140 na zakup sprzętu. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 Zł . Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. 1 kaseta kosztuje 6 zł 40 gr , Ile kaset kupiono
Odpowiedź

2140 zł - 1389 zł - 699 zł = 52 zł 52 zł / 6,40 zł = 8,125 Odp.: Kupiono 8 kaset.

2140 - 1389 - 699 = 52 52 / 6.4 zł =8.125 Odp. Marek może kupić jeszcze 8 kaset wideo

Więc tak , Dodaj cene telewizora do ceny magnetowidu czyli wyjdzie 2088 zł i odejmi to od 2140 zł czyli wyjdzie 52 zł , następnie to 52 zł podziel przez cene kaset wideo i masz odpowiedź

Dodaj swoją odpowiedź