Pani Irena kupowała kubki i filiżanki.Kubki były po 7zł,a filiżanki po 5zł.Zapłaciła za te zakupy 86zł.Ile kupiła kubków,a ile filiżanek jeśli łącznie było ich 14?Jaki zastosowałbyś wzór?
Pani Irena kupowała kubki i filiżanki.Kubki były po 7zł,a filiżanki po 5zł.Zapłaciła za te zakupy 86zł.Ile kupiła kubków,a ile filiżanek jeśli łącznie było ich 14?Jaki zastosowałbyś wzór?