Zmieszno 6 kg cukierków po "a" zł za kilogram i 4kg po "b" zł. Ile zł powienien ksztować 1 kg mieszanki?

Zmieszno 6 kg cukierków po "a" zł za kilogram i 4kg po "b" zł. Ile zł powienien ksztować 1 kg mieszanki?
Odpowiedź

0,6a+0,4b Nie jestem pewien wyniku.

6a+4b nad 6+4 = 6a+4b nad 10=3a+2b nad 5 (całkowity koszt nad całkowita masę)

Dodaj swoją odpowiedź