Ania kupiła 2 kg gruszek po x zł za 1 kg.Napisz wyrażenia algebraiczne opisujące wartość zakupów Ani.
Ania kupiła 2 kg gruszek po x zł za 1 kg.Napisz wyrażenia algebraiczne opisujące wartość zakupów Ani.
2x tzn 2 razy x
2x licze na naj.:**
1kg=x 2kg=2x 2x Może być najlepszy )