Ania kupiła 2 kg gruszek po x zł za 1 kg.Napisz wyrażenia algebraiczne opisujące wartość zakupów Ani.

Ania kupiła 2 kg gruszek po x zł za 1 kg.Napisz wyrażenia algebraiczne opisujące wartość zakupów Ani.
Odpowiedź

2x tzn 2 razy x

2x licze na naj.:**

1kg=x 2kg=2x 2x Może być najlepszy )

Dodaj swoją odpowiedź