sześć bułek i serek kosztuje 4.80złoty,a sześć serkow i jedna bułka 11.30 złoty .Ile kosztuje serek,a ile bułka.
sześć bułek i serek kosztuje 4.80złoty,a sześć serkow i jedna bułka 11.30 złoty .Ile kosztuje serek,a ile bułka.
x - cena bułki y - cena serka 6x+y=4,8 x+6y=11,3 x=11,3-6y 6(11,3-6y)+y=4,8 67,8-36y+y=4,8 -35y=-63 / : (-35) y = 1,8zł x = 11,3 - 6*1,8 x = 11,3 - 10,8 x = 0,5 zł Cena bułki wynosi 0,50 zł, a cena serka - 1,80 zł
x- cena bułki y - cena serka układ równań 6x+y=4,80 x+6y=11,30 y=4,80-6x x+6y=11,30 y=4,80-6x x+6(4,80-6x)=11,30 y=4,80-6x x+28,8-36x=11,30 y=4,80-6x -35x=11,30-28,8 y=4,80-6x -35x=-17,5 |:-35 x=0,5 y=4,8-6*0,5 y=4,8-3 y=1,8 Bułka kosztuje 0,5zł a serek 1,8zł