Podłogę łazienki o wymiarach 2,5m x 2,2m wyłozono płytkami o wymiarach 10cm x 10cm.Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł.Ile kosztowała 1 płytka. Proszę o pełnie rozwiązania np.22423+43=

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5m x 2,2m wyłozono płytkami o wymiarach 10cm x 10cm.Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł.Ile kosztowała 1 płytka. Proszę o pełnie rozwiązania np.22423+43=
Odpowiedź

2,5m=250 cm 2,2m=220 cm 250cm*220cm= 55000 cm² 10cm*10cm=100 cm² 55000/100=550- tyle płytek 176/550=0,32- tyle kosztowała 1 płytka

P=10cm*10cm=100cm² a=2,5m=250cm b=2,2m=220cm P=a*b P=250cm*220cm=55 000cm² 55 000cm²:100cm²=550 176zł:550 = 0,32zł Odp. Za jedną płytkę zapłacono 0,32zł.

powierzchnia połogi 2,5m x 2,2m= 250cm x 220cm= 55000cm^ powierzchnia płytki 10cm x 10cm=100cm^ ile kosztuje 1 płytka?? 55000cm^ : 100cm^= 550cm^ 176:550 =0,32

Dodaj swoją odpowiedź