ile kosztuje i kg gruszek jeśli za 0,85 kg zapłacono 3,57zł za 2 kg jabłek i 1,5 kg śliwek zapłacono 9,60 zł. kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł. ile kosztuje kilogram śliwek?

ile kosztuje i kg gruszek jeśli za 0,85 kg zapłacono 3,57zł za 2 kg jabłek i 1,5 kg śliwek zapłacono 9,60 zł. kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł. ile kosztuje kilogram śliwek?
Odpowiedź

0,85 kg - 3,57 zł 1 dag - 3,57 : 0,85 1 dag - 4,2 gr 100 dag - 100 * 4,2 = 420 gr = 4,2 zł 2k jabłek + 1,5 śliwek = 9,6 zł 1kg jabłek - 2,4 zł 2k jabłek - 2,4 zł * 2 = 4,8 zł 9,6 zł - 4,8 zł - 4,8 zł 1,5kg śliwek = 4,8 zł 1kg śliwek = 4,8 : 1,5 = 3,2 zl 1kg śliwek = 3,2 zł

Dodaj swoją odpowiedź