10 jajek kosztuje 3.20 zł . Ile Jajek można kupić za 8 zł ?
10 jajek kosztuje 3.20 zł . Ile Jajek można kupić za 8 zł ?
x(cena jednego jajka) 10*x=3,20 10x=3,20 /:10 x=0,32 zł 8zł : 0,32zł= 25 ( tyle można kupic jajek)
10 --- 3,20zł x ----8,00zł x= 10* 8.00zł/3.20 zł x=80/3.20 x=25 odp.za osiem złotych można kupić 25 jajek
3,2:10=0,32zl- 1 jajko 8:0,32=25 Odp.Za 8zl mozna kupic 25 jajek.
Cześć potrzebuje pomocy z zadaniami proszę o szybką odpowiedź Zad 1. a] Pięć rozbitych jajek wypełnia szklankę a pojemności 0,25 l. Jaką pojemność musi mieć naczynie, w którym zmieści się tuzin rozbitych jajek ? b] Siedem jaje...
Wiadomości ogólne:
v Historia
W epoce brązu (3000-1200r. p.n.e.) kwitły potężne nadmorskie cywilizacje - kultura cykladzka, minojska i mykeńska. Według Homera był to czas przemocy i wojen wynikających ze współzawodnictwa w h...