1. Kilogram szynki góralskiej kosztuje 32,50 zł . Ile Kosztuje 24 dag tej szynki ? - 2.Za 0,7 kiełbasy zapłacono 11,9 . Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy > -

1. Kilogram szynki góralskiej kosztuje 32,50 zł . Ile Kosztuje 24 dag tej szynki ? - 2.Za 0,7 kiełbasy zapłacono 11,9 . Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy > -
Odpowiedź

1. Kilogram szynki góralskiej kosztuje 32,50 zł . Ile Kosztuje 24 dag tej szynki ? 1 kg = 32,5zł 0,24 kg = x x= (32,5 * 0,24) / 1 x= 7,8 Odp: 24 deko kosztuje 7,80 zł 2.Za 0,7 kiełbasy zapłacono 11,9 . Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy > 0,7 kg = 11,9zł 1kg = x x= (1*11,9) / 0,7 x= 17 Odp: kilogram kiełbasy kosztuje 17 zł

1. kg=100dag 100-32,5zł 24-x (licz na skos) x=24*32,5:100= 7,8 Odp. 24dag Szynki kosztuje 7,8zł 2. 0,7-11,9 1-x x=11,9/0,7=16,7 Odp. Kg kiełbasy kosztuje 16,7zł.

Dodaj swoją odpowiedź