Do pomalowania 1m kwadratowego podłogi trzeba 0,3 l lakieru. W sklepie są tylko opakowania 2 litrowe.jaki będzie koszt pomalowania podłogi o powierzchnia 37m kwadratowe jeżeli lakier kosztuje 17,80 zł.

Do pomalowania 1m kwadratowego podłogi trzeba 0,3 l lakieru. W sklepie są tylko opakowania 2 litrowe.jaki będzie koszt pomalowania podłogi o powierzchnia 37m kwadratowe jeżeli lakier kosztuje 17,80 zł.
Odpowiedź

37*0,3=11,1l 11,1/2=5,55 trzeba 5,55 puszki (można kupić tylko całą puszkę a nie pół więc trzeba kupić 6) 6*17,80=106,8 Odp. Koszt to 106,8 zł

1m-0,3l 37m-x x=11,1~12l 12:2=6 6*17,8=106,8zł

0,3*37=11.1 litra lakieru Musimy kupić 12 litrów lakieru 1 puszka =2 l 6 puszek *17.80=106.8zł Koszt pomalowania podłogi wyniesie nas 106.8zł.

Dodaj swoją odpowiedź