Jakby mozna prosilbym o dane i szukane i oczywiscie o wyrazenie. Grzegorz kupil a kg orzechow laskowych po x zl za kilogram i a kg orzechow nerkkowca po 2x zł za kilogram Jaka byla cena 1 kg tej mieszanki ? Prosze o szybką odpowiedz :)

Jakby mozna prosilbym o dane i szukane i oczywiscie o wyrazenie. Grzegorz kupil a kg orzechow laskowych po x zl za kilogram i a kg orzechow nerkkowca po 2x zł za kilogram Jaka byla cena 1 kg tej mieszanki ? Prosze o szybką odpowiedz :)
Odpowiedź

(ax + 2ax): 2a = 3ax :2a = 1,5x zł

Dodaj swoją odpowiedź