Za 7 kg śliwek i 2 kg brzoskwiń zapłacono 45 zł. Gdyby kupiono 8 kg śliwek i 3 kg brzoskwiń zapłacono by 58 zł. Oblicz cenę 1 kg śliwek i 1 kg brzoskwiń.

Za 7 kg śliwek i 2 kg brzoskwiń zapłacono 45 zł. Gdyby kupiono 8 kg śliwek i 3 kg brzoskwiń zapłacono by 58 zł. Oblicz cenę 1 kg śliwek i 1 kg brzoskwiń.
Odpowiedź

Za 7 kg śliwek i 2 kg brzoskwiń zapłacono 45 zł. Gdyby kupiono 8 kg śliwek i 3 kg brzoskwiń zapłacono by 58 zł. Oblicz cenę 1 kg śliwek i 1 kg brzoskwiń. x - cena 1kg śliwek y - cena 1kg brzoskwiń 7x+2y=45 /*(-3) 8x+3y=58 /*2 -21x-6y=-135 16x+6y=116 -5x=-19 x=3,80 zł 7*3,8+2y=45 26,6+2y=45 2y=18,4 y=9,20 zł 1kg ślwiek kosztuje 3,80zł, a 1kg brzoskwiń 9,20zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 7 kg śliwek i 2kg brzoskwiń zapłacono 45 zł.Gdyby Kupiono 8kg śliwek i 3 kg brzoskwiń zapłacono by 58 żł.Oblicz cenę 1 kg śliwek oraz 1 kg brzoskwiń.

Za 7 kg śliwek i 2kg brzoskwiń zapłacono 45 zł.Gdyby Kupiono 8kg śliwek i 3 kg brzoskwiń zapłacono by 58 żł.Oblicz cenę 1 kg śliwek oraz 1 kg brzoskwiń....

Matematyka

Za 7 kg. śliwek i 2 kg brzoskwiń zapłacono 45zł. Gdyby kupiono 8 kg śliwek i 3 kg brzoskwiń zapłacono by 58 zł. Oblicz cenę 1 kg śliwek i 1 kg brzoskwiń. Dokładne obliczenia ; D

Za 7 kg. śliwek i 2 kg brzoskwiń zapłacono 45zł. Gdyby kupiono 8 kg śliwek i 3 kg brzoskwiń zapłacono by 58 zł. Oblicz cenę 1 kg śliwek i 1 kg brzoskwiń. Dokładne obliczenia ; D...