Ile kosztuje 1 kg pomidorów, jeśli za 45 dag. Ola zapłaciła 2 zł 25 gr ? to zadanie bardzo proszę zrobić za pomocą równań :)

Ile kosztuje 1 kg pomidorów, jeśli za 45 dag. Ola zapłaciła 2 zł 25 gr ? to zadanie bardzo proszę zrobić za pomocą równań :)
Odpowiedź

0.45x = 225 | :45 0.01x = 5 | *100 x = 500 5zł

0,45x = 2zł25gr 0,45x=225gr /*100 mnoze wszystko *100 45x=22500gr /:45 dziele wszystko przez 45 x=500gr x=5zł odp.kilogram kosztuje 5zł. :)

Dodaj swoją odpowiedź