Zeszyt i ołówek kosztują 2 zł i75 gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95 gr. Ile kosztuje zeszyt, a ile ołówek ? Zadanie prosze zapisać za pomocą równań ! Napisać co kolejno robliście:" Z góry dziękuję:)

Zeszyt i ołówek kosztują 2 zł i75 gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95 gr. Ile kosztuje zeszyt, a ile ołówek ? Zadanie prosze zapisać za pomocą równań ! Napisać co kolejno robliście:" Z góry dziękuję:)
Odpowiedź

z - zeszyt o - ołówek z + o =2,75 z - o = 0,95 ------> z = 0,95 + o 0,95 + o + o = 2,75 2o = 2,75 - 0,95 2o = 1,8 o = 0,9 z = 0,95 + o z = 0,95 + 0,9 z = 1,85 o = 0,9 Ołówek kosztował 90 groszy, a zeszyt 1,85zł

zeszyt - x + 0,95gr ołówek - x razem - 2zł75gr x + 0,95 + x = 2,75 2x = (-0,95) + 2,75 2x = 1,80/:2 x = 0,90 ołówek - 0,90 (tyle kosztuje ołówek) zeszyt - 0,90 + 0,95 = 1,85 ( tyle kosztuje zeszyt)

Dodaj swoją odpowiedź