Kasia kupiła 2 lizaki i 1 czekoladęz za 4,50 zł.Gdyby kupiła 1 lizaka i 2 czekolady to by zapłaciła 6 zł.Ile kosztuje lizak , a ile czekolada?:);)

Kasia kupiła 2 lizaki i 1 czekoladęz za 4,50 zł.Gdyby kupiła 1 lizaka i 2 czekolady to by zapłaciła 6 zł.Ile kosztuje lizak , a ile czekolada?:);)
Odpowiedź

2x+y=4,50 /*-2 x+2y=6 -4x-2y=-9 x+2y=6 -3x=-3 /:(-3) x=1 postawiamy do pierwszego równania => 2*1+y=4,50 y=2,50 Odp. Lizak kosztuje 1zł a czekolada 2,50zł.

x- jeden lizak y- jedna czekolada układ równań: 2x+y=4,50/ *(-2) x+2y=6 -4x-2y=-9 x+2y=6 -3x=-3 x=1 1+2y=6 2y=5 y=2,50 odp. lizak kosztuje 1 zł, a czekolada 2,50 zł.

lizak - x czekolada - y 2x + y = 4,50 x + 2y = 6 2x + y = 4,50 * -1 x + 2y = 6 * 2 -2x - y = -4,50 2x + 4y = 12 -2x + 2x -y + 4y = -4,50 + 12 3y = 7,50 : 3 y = 2,5 2x + y = 4,50 y = 2,5 2x + 2,5 = 4,50 y = 2,5 2x = 4,50 - 2,50 y = 2,5 2x = 2 : 2 y = 2,5 x = 1 y = 2,5 odp: lizak kosztuje 1 zł, a czekolada 2,50 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kasia kupiła 2 lizaki i 1 czekoladęz za 4,50 zł.Gdyby kupiła 1 lizaka i 2 czekolady to by zapłaciła 6 zł.Ile kosztuje lizak , a ile czekolada?

Kasia kupiła 2 lizaki i 1 czekoladęz za 4,50 zł.Gdyby kupiła 1 lizaka i 2 czekolady to by zapłaciła 6 zł.Ile kosztuje lizak , a ile czekolada?...